İmplant Diş Tedavileri

İmplant Diş Tedavileri

İmplant Diş Tedavileri

image

Full Ağız implant tedavisi nedir?

Çene arkında hiç dişi olmayan total dişsizlik durumunda ya da bütün dişlerin belirli sebepler ile çekilmesi gerektiği durumlarda çenelerin implantlar ve implant üstü protezler ile tedavi edilmesidir. 

Detaylar +
image

1 Günde İmplant Tedavisi

Bir günde implant tedavisi konsepti, hastanın dişsiz olarak geldiği klinikten operasyon sonunda yeni dişiyle ayrılması anlamına gelir.

Detaylar +
image

İmplant Diş Tedavisi

İmplant tedavisi bir ya da birden fazla dişin eksik olması durumunda yapılır. Diş eksikliğinde fonksiyonel açıdan sağlıklı bir çiğneme yapmak mümkün değildir aynı zamanda estetik görünüşü de olumsuz etkilediğinden dolayı diş kaybı büyük bir sorun yaratır.

Detaylar +
image

İmplant Muayenesi

İmplant diş tedavisi öncesi yapılacak olan muayene önemli olup anamnez, ağız içi muayene ve radyolojik değerlendirme tedavinin uzun ömürlü ve başarılı olması için çok büyük önem arzeder.

Detaylar +
image

All On Four İmplant Tekniği

2003 yılında Malo ve arkadaşları tarafından geliştirilen total diş eksikliklerini implantla tedavi etmek için kullanılan bir tekniktir.

Detaylar +
image

Sinüs Lifting Operasyonu

Vücudumuzda kafatasımızda yer alan ve kafa ağırlığımızı azaltmak ve sesleri düzgün çıkartmak gibi fonksiyonları olan hava boşluklarına sinüs adı verilmektedir.

Detaylar +
image

Kemik Eksikliği Tedavisi (Ogmentasyon)

Diş implantının uzun dönem başarısı, implantın yerleştirileceği bölgede yeterli miktarda kemik olmasına bağlıdır. Kemiğin hacminde ve kalitesindeki azalma, tedavi edilmemiş dişeti problemleri, enfeksiyon ya da travma gibi bir çok önemli faktöre bağlıdır.

Detaylar +
image

Bilgisayar Destekli İmplant Tedavisi

Son yıllarda gelişen 3 boyutlu görüntüleme teknikleri ve 3 boyutlu yazıcılar sayesinde implant diş operasyonu hastada uygulanmadan önce bilgisayarda uygulanıp yerleri belirlenip bir şablon hazırlanabiliyor ve bu teknoloji ile direk hızlı ve daha az komplikasyon riski oluşan ameliyatlar yapılabiliyor.

Detaylar +
Randevu Al