Diş Eti Tedavileri

Diş Eti Tedavileri

Diş Eti Tedavileri

image

Lazer Diş Hekimliği

Güncel diş hekimliğinde lazer kullanımı son yıllarda epey artmıştır, aşağıdaki tedavilerde lazer kullanılabilir

Detaylar +
image

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Dişlere ideal bakım ve temizlik yapılmadığı zaman, dişeti hastalıkları oluşmaktadır. Bu da diş eti çekilmelerine ve dişlerin kök yüzeylerinin açılarak görünmesine neden olacaktır.

Detaylar +
image

DENT MODERN GOLD BAKIM 

Diş taşı ağız içinde uzun süreli temizlenmeyen bakteriyel plağın ve besin artıklarının tükürükte bulunan kalsiyum ve fosfat aracılığıyla organize olarak sertleşmesi yüzeyde genellikle koyu renkli diş yüzeyine yapışık oluşumlardır.

Detaylar +
image

Flap Operasyonu

Flap operasyonu, diş eti hastalıklarına bağlı olarak dişlerin kök yüzeylerinin temizlenmesine rağmen ( diş yüzeyi temizlenmesi, kök yüzeyi düzleştirmesi ve küretaj), enfeksiyonun ve kemik yıkımının devam ettiği durumunda uygulanan tedavidir.

Detaylar +
image

Frenektomi

Diş eti dokusu ile dil, dudak ve yanak arasında bulunan ve bu dokuları dişeti dokusuna bağlayarak hareketlerini sınırlandıran ve sabitleyici etkisi olan yumuşak mukoza dokusuna frenulum denir.

Detaylar +
image

Gingivektomi ve Gingivoplasti

Gingivektomi, fazla olan dişeti dokusunun cerrahi olarak uzaklaştırılması işlemidir. Gingivoplasti ise diş çevresindeki sağlıklı dişeti dokularının yeniden  şekillendirilmesi işlemidir.

Detaylar +
image

Küretaj tedavisi

Diş eti hastalıklarının ilerlemesini durdurmak için klasik diştaşı temizliğine kombine olarak gerçekleştirilen derin temizlik tedavisidir. Bu işlemin klasik diştaşı temizliğinden farkı işlemin diş yüzeyine değil, diş köküne ilerlemiş kısmındaki derin ceplerdeki enfeksiyonlu dokuya yapılmasıdır.

Detaylar +
Randevu Al