Çocuk Diş Tedavileri

Çocuk Diş Tedavileri

Çocuk Diş Tedavileri

image

Çocuklarda Amputasyon Tedavisi

Çocuklarda amputasyon, süt dişlerinin ağız içinde fonksiyonlarının devam etmesi ve daimi dişler sürene kadar süt dişlerinin ağızda tutulabilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Detaylar +
image

Pedodonti İlk Muayene 

Çocuklarda diş hekimi ile ilk tanışmada randevusunda, önce çocuğun hekimini tanıması ve güvenmesi hedeflenir. İlk tanışmada hekimin çocuğun gönlünü kazanması önemlidir.

Detaylar +
image

Süt Dişlerde Kanal Tedavisi

Çocuklarda süt dişlerine kanal tedavisi oldukça hassas bir konudur. Süt dişleri de sürekli dişler gibi köklü dişlerdir, ancak zamanla alttan gelen daimi dişlerin süt dişlerinin köklerini eritmesiyle süt dişleri zamanları gelince kendiliğinden sallanarak düşerler.

Detaylar +
image

Fissür Örtücü

Diş hekimleri tarafından diş çürüklerinin önlenmesi amacıyla koruyucu diş tedavileri uygulaması son yıllarda oldukça güncelleşmiştir. Diş dokusunu güçlendirmek için profesyonel topikal flor uygulamalarının çürük önleyici etkinliği birçok çalışmada gösterilmiştir.

Detaylar +
image

Flor

Flor yaşam için gerekli elementlerden olan bir iz elementtir. Minenin oluşumunda ve gelişmesinde rol oynar, kemik ve dişlerde depolanır.

Detaylar +
image

Çocuk Diş Hekimliğinde Yer Tutucu Tedavisi

Çocuklarda süt dişleri; çürük, enfeksiyon ,diş travmaları, diş kökü erimesi, genetik sorunlar, yetersiz anne sütü ile beslenme, parmak-dudak emme, yanlış biberon ve emzik kullanımı, yetersiz ağız bakım hijyeni, şekerli besin tüketiminin sıklığı gibi nedenlerle erken düşmekte ya da kaybedilmektedir.

Detaylar +
Randevu Al