Cerrahi Diş Tedavileri

Cerrahi Diş Tedavileri

Cerrahi Diş Tedavileri

image

20 Yaş Dişi

20 yaş dişleri, çenenin en arka kısmında bulunan ve genellikle 17 ila 25 yaşları arasında çıkan ya da çıkmaya çalışan kimi zaman ağrıyla kendini gösteren azı dişleridir.

Detaylar +
image

Diş Çekimi Nedir?

Diş çekimi, artık tedavisi mümkün olmayacak dişlerin çene kemiğindeki yuvasından çıkartılması işlemidir.

Detaylar +
image

Gömülü Diş

Gömülü dişler genelde yirmilik dişler olup, ağız içinde çıkacak yer bulamadığı zaman yani kişinin çene darlığı problemi sebebiyle damak içerisinde gömülü bir şekilde beklemede olan dişlerdir. 

Detaylar +
image

Çene Kistleri

Diş yapısı içerisinde ve ağız ortamında çeşitli bakteriler bulunuyor. Yalnızca mikroskop ile görülebilecek kadar küçük olan bu bakteriler; günün her saatinde ağız ortamında bulunabiliyor.

Detaylar +
image

Apikal Rezeksiyon Nedir?

Dişin kemik içinde bulunan kök ucundaki iltihaplı bölgenin cerrahi olarak çıkarılması işlemine apikal rezeksiyon denir. Bazı durumlarda dişe yapılmış olan kanal tedavisi, iltihabın tamamen giderilmesinde tek başına yeterli olmamaktadır.

Detaylar +
image

Çene Eklemi Hastalıkları ve Tedavileri

Çene eklemi, çene, boyun ve omurga üçgeniyle birbirine yakın olmasından ve çalışma esnasında birbirlerini etkilediklerinden dolayı birlikte incelenir. Tüm bu dokular dişlere yakın olması nedeniyle,  bu bölgede oluşan rahatsızlıklara genel anlamda çene eklemi rahatsızlıkları adı verilir.

Detaylar +
Randevu Al