İmplant Diş Tedavileri

İmplant Diş Tedavileri

İmplant Diş Tedavileri

image

1 Günde İmplant Tedavisi

1 günde implant tedavisi ile tek cerrahi işlem yapılarak eksik dişler tamamlanabilmektedir.

Detaylar +
image

İmplant Diş Tedavisi

Günümüzde diş eksikliklerinin giderilmesi için en çok tercih edilen tedavidir.

Detaylar +
image

İmplant Muayenesi

İmplant diş tedavisi öncesi yapılacak olan muayene önemli olup anamnez, ağız içi muayene ve radyolojik değerlendirme tedavinin uzun ömürlü ve başarılı olması için çok büyük önem arzeder.

Detaylar +
image

All On Four İmplant Tekniği

All on four yani dört adet implant yapılarak dişsiz olan çenelere sabit yada hibrit protezler yapılmasına olanak sağlayan cerrahi tekniğidir.

Detaylar +
image

Sinüs Lifting Operasyonu

Üst çenenin arka dişler bölgesindeki diş eksikleri nedeniyle çene kemiği eriyip zamanla hava boşluğu olan sinüslerimizin hacmi arttığında eksik dişlerin yerine direk implant ya yapılamayacağı yada zor olacağından dolayı hava boşlukları olan sinüslerin kaldırılıp yerine kemik tozu ile kemik oluşumu ve implant diş yapılmasını sağlayan operasyon tekniğidir.

Detaylar +
image

Kemik Eksikliği Tedavisi (Ogmentasyon)

Çenelerdeki eksik dişlerin bulunduğu bölgelerde yapılan muayene ve radyolojik değerlendirme sonucu implant diş yapılması için yeterli miktarda kemiğin bulunmadığı durumlarda yetersiz olan kemiğin yeniden kazanılması için yapılan bir çok teknik barındıran yöntemlerin tamamına ogmentasyon denmektedir.

Detaylar +
image

Bilgisayar Destekli İmplant Tedavisi

Son yıllarda gelişen 3 boyutlu görüntüleme teknikleri ve 3 boyutlu yazıcılar sayesinde implant diş operasyonu hastada uygulanmadan önce bilgisayarda uygulanıp yerleri belirlenip bir şablon hazırlanabiliyor ve bu teknoloji ile direk hızlı ve daha az komplikasyon riski oluşan ameliyatlar yapılabiliyor.

Detaylar +
image

Periimplantitis

Periimplantitis çene kemiğine yerleştirilen implant dişlerin etrafında oluşan kemik kaybına yol açan enfeksiyondur. Bu enfeksiyon implant üstü protez dişlerden, implantlardan, cerrahiden veya implant çevresindeki yumuşak dokudan kaynaklanabilir.

Detaylar +